Mieszanie opioidów i leków przeciwlękowych może być śmiertelne: Badanie
Zdrowie

Mieszanie opioidów i leków przeciwlękowych może być śmiertelne: Badanie

Nowe badanie z Stanford Uniwersytet odkrył, że mieszanie opioidowych środków przeciwbólowych i często przepisywanych leków przeciwlękowych i snu może powodować potencjalnie śmiertelne przedawkowanie. Około 30 procent wszystkich przypadków przedawkowania narkotycznych środków przeciwbólowych dotyczyło również benzodiazepin - często przepisywanych jako Xanax, Klonopin i Valium. Mieszanka benzodiazepin i opioidowych środków przeciwbólowych, takich jak Percocet i OxyContin, może obniżyć próg przedawkowania, co znacznie ułatwia pacjentom przypadkowe spożycie potencjalnie letalnej dawki leków.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Żywność USA i Administracja Lekami wydały wytyczne ostrzegające lekarzy o niebezpieczeństwach związanych z przepisywaniem tych klas leków. Poradzili lekarzom, aby poinformowali swoich pacjentów o potencjalnym ryzyku przedawkowania narkotyków. To nowe badanie nie wykazało związku przyczynowo-skutkowego między łączeniem narkotyków i benzodiazepin, jednak dostarczyło dowodów na potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne.

Dr. Eric Sun z Uniwersytetu Stanforda przeprowadził badanie, w którym zebrano informacje od ponad 300 000 pacjentów ubezpieczonych prywatnie w wieku od 18 do 64 lat. Pacjenci ci zostali przepisani jako narkotyk przeciwbólowy w latach 2001-2013. Zespół odkrył, że w 2001 r. Dziewięć procent ta próbka została również przepisana na benzodiazepinę i do roku 2013 liczba ta wzrosła do 17 procent, co stanowi 80 procent względnego wzrostu, zgodnie z wynikami badań. W ciągu tych 12 lat zwiększyły się recepty na oba rodzaje leków, w wyniku czego wzrosła liczba pacjentów łączących je z liczbą przedawkowania.
Dr. Sun ostrzegł lekarzy, stwierdzając: "Lekarze powinni dokładnie przemyśleć, czy przepisują leki dla pacjenta. Te wyniki przemawiają za lepszym nadzorem w celu zarówno monitorowania ryzyka tych potencjalnie niebezpiecznych kombinacji leków, jak i informowania pacjentów zagrożonych i ich lekarzy. "Podczas gdy zespół nie był w stanie określić, czy przedawkowania, które widzieli, były celowe czy przypadkowe, twierdzili że połączenie tych leków może hamować oddychanie - potencjalnie wysyłając pacjenta do pogotowia. Dr Sun podkreślił znaczenie lekarzy i pacjentów, którzy otwarcie mówią o używaniu leków, wyjaśniając: "Nie jest [konieczne], aby pacjenci unikali jednoczesnego stosowania obu leków - w końcu mogą istnieć ku temu powody - ale jeśli używają jednocześnie obu leków, powinni upewnić się, że ich lekarz jest tego świadomy i być z nim w porządku. "

Badanie to podkreśla znaczenie zapewnienia lekarzom i pacjentom pełnej świadomości ryzyka połączenia leków i pacjenci informują swojego lekarza rodzinnego o zmianach w ich schemacie leczenia, szczególnie tych, które mogły być przepisane przez innego lekarza.

Tygodniowe informacje o zdrowiu: ból w biodrach u kobiet, wybuchowa biegunka, ciśnienie krwi, agnozja
To jest sekret dłuższego życia

Zostaw Swój Komentarz